Finanse VULCAN. Szablony zestawień przydatne w codziennej pracy

specjaliści ds. księgowości
Termin:
  • Jak przygotować najbardziej przydatne zestawienia w codziennej pracy: zestawienie ogólne, zestawienie kont rozrachunkowych dla poszczególnych kontrahentów?
  • Jak szybko sporządzić zestawienie nadpłaconych należności?
  • Jak sprawdzić procent realizacji planu finansowego?
To przykłady pytań, na które księgowa/y powinna/ien znać odpowiedź, aby efektywnie i poprawnie realizować swoje obowiązki zawodowe.

Szkolenie obejmuje praktyczną wiedzę w zakresie działań, jakie księgowa/y powinna/ien wykonać w aplikacji Finanse VULCAN, aby sprawnie przygotowywać różnego rodzaju zestawienia przydatne w codziennej pracy.
Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu ułatwią kontrolę bieżącą sald księgowych i rozrachunków, a także kontrolę stopnia realizacji planu finansowego.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił, w aplikacji Finanse VULCAN, przygotowywać różnego rodzaju zestawienia – niezbędne w ramach wykonywania codziennych zadań.
Będzie znał, niezbędne do realizacji tego zadania, funkcje aplikacji Finanse VULCAN.

Szkolenie poprowadzi doświadczony trener firmy VULCAN, ilustrując omawiane zagadnienia praktycznymi przykładami.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności pozwalających na:
  • przygotowywanie różnych zestawień księgowych i rozrachunkowych,
  • bieżące kontrolowanie poziomu realizacji planu finansowego,
  • efektywne kontrolowanie rozrachunków i zapisów na kontach księgowych.
Do kogo jest skierowane szkolenie:
Szkolenie dedykowane jest dla księgowych, posługujących się na co dzień programem Finanse VULCAN.
Uczestnicy szkolenia powinni posiadać wiedzę merytoryczną dotyczącą zagadnień księgowych w jednostkach oświatowych, co pozwoli im w pełni zrozumieć zagadnienia omawiane podczas szkolenia.

1. Zestawienia księgowe:
  • Parametry zestawień księgowych
  • Przykłady zastosowań Zestawienia sald i obrotów oraz Zestawienia obrotów na kontach
  • Stosowanie różnych szablonów wydruku.

2. Zestawienie z realizacji planu:
  • Zasady tworzenia definicji zestawienia
  • Przygotowanie zestawienia w różnych wariantach.

3. Zestawienia rozrachunkowe:
  • Parametry zestawień rozrachunkowych
  • Przykłady zastosowań Zestawienia rozrachunkowego kontrahentów
  • Stosowanie różnych szablonów wydruku.

4. Mechanizmy ułatwiające korzystanie z zestawień:
  • Zapisywanie przydatnych szablonów w bazie danych
  • Korzystanie z historii.

5. Kontrola danych w zakresie dokumentów księgowych i rozrachunków:
  • Obroty na kontach: parametryzacja i przykłady zastosowania, szybki dostęp do dokumentu PK
  • Regulacje rozrachunków: parametryzacja i przykłady zastosowania, bezpośrednia regulacja rozrachunków na karcie Wyniki.

Zapisy na szkolenie zamykamy 48h przed planowanym terminem spotkania. W przypadku niezebrania się grupy szkoleniowej poinformujemy Państwa o odwołaniu spotkania maksymalnie do 3 dni roboczych przed spotkaniem.